MENU
Jesteś tutaj: Produkty Miody

Miody

Sam Kubuś Puchatek chętnie spróbowałby miodu od nas, gdyby tylko nie był postacią fikcyjną. Nasze miody są realne i na wyciągnięcie ręki. Albert Einstein powiedział „od chwili, gdy zginie ostatnia pszczoła, człowiekowi pozostaną 4 lata istnienia”. My o tym wiemy i dbamy o swoich małych przyjaciół. Miód pozyskujemy od szczęśliwych pszczół, które mieszkają na małej pasiece w naszym rodzinnym gospodarstwie.

PROZDROWOTNE WŁAŚCIWOŚCI MIODU

Miód to nie tylko przepyszny dodatek do wypieków czy herbaty, ale też lek znany od starożytnych czasów. Ze względu na swoje antybakteryjne właściwości, nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Jest także źródłem witaminy C, działa wykrztuśnie i wzmacnia układ odpornościowy. Czy potrafisz wyobrazić sobie smaczniejszy lek niż gorąca herbata z miodem, cytryną i imbirem? My też nie! Jednak jeżeli potrzebujesz czegoś mocniejszego, poczuj się jak czarodziej i przyrządź miksturę z łyżki miodu, soku z cytryny i kilku ząbków czosnku. Taką mieszankę przechowuj w lodówce i zażywaj łyżkę rano i wieczorem. Nasze ekologiczne wyroby dosłownie postawią Cię na nogi. Jeśli jesteś zmęczony, łyżeczka miodu dobrze Ci zrobi. Zawarte w nim glukoza i fruktoza bardzo szybko przenikają do krwi, dlatego niemal od razu odzyskasz energię.

Pamiętaj, aby nie dodawać miodu do gorących napojów, ponieważ już w 42 stopniach enzymy i inhibiny ulegają zniszczeniu.

WYKORZYSTANIE W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI

Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom, miód świetnie sprawdzi się w przypadku trądziku. Jeśli do tego dołożysz kwas mlekowy z jogurtu naturalnego, powstania Ci wspaniała maseczka przeciwtrądzikowa. Możesz także dodać szczyptę kurkumy, jednak zrób to wieczorem, bo po takiej mieszance twarz będzie zabarwiona na żółto.

Jeśli Twoim problemem są ciągle przesuszone usta, wykonaj peeling cukrowy z dodatkiem miodu i przytrzymaj go na ustach tak długo jak możesz. Wargi staną się gładkie i nawilżone.

Może zmagasz się z suchymi włosami? Tutaj też pomoże miód. Przed myciem rozrób miód z wodą i powstałą mieszanką popsikaj włosy. Na to nałóż łyżkę wybranego oleju i zawiń w ręcznik. Trzymaj na włosach najdłużej jak to możliwe, następnie umyj i nałóż odżywkę. Gwarantujemy, że zakochasz się w tym zabiegu i będziesz do niego wracać.

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie:

Niestety, w tej kategorii nie ma jeszcze żadnych produktów.