MENU
Jesteś tutaj: Produkty Pestki, ziarna

Pestki, ziarna

Ziarna dają początek nowemu organizmowi, jakim jest roślina. Ponieważ wyglądają niepozornie, często są przez nas pomijane w codziennej diecie. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile tracimy. Żeby roślina wyrosła na silną i zdrową, w ziarnie musi znajdować się mnóstwo wartościowych składników jak minerały, witaminy, aminokwasy, białka, zdrowe tłuszcze i antyoksydanty. Ziarna w naszej ofercie to te same, z których hodujemy nasze rośliny, a z nich na miejscu tłoczymy oleje, więc gwarantujemy ich najwyższą jakość.

Jeśli szukasz zdrowego dodatku do swoich dań, to jesteś we właściwym miejscu. Oferujemy ziarna:

  • ostropestu - działanie odtruwające,
  • lnu - wspomagają układ trawienny,
  • konopii – idealna proporcja kwasów omega 6 do omega 3,
  • czarnuszki – regulują poziom cukru,
  • maku – ułatwiają trawienie ze względu na dużą zawartość błonnika,
  • rzeżuchy - zawierają witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, są zalecane dla kobiet w ciąży i starających się o dziecko,
  • i babki płesznik – bogate w białko, polisacharydy, tłuszcze i fitosterole. Na każde 100g nasion babki płesznik, przypada 70g błonnika, co czyni ją bardziej wartościową pod tym względem od siemienia lnianego.

Możesz je dosypać do swoich wypieków, sałatek, dań mięsnych, koktajlu czy owsianki. W ten sposób, angażując minimalną ilość energii i czasu, wzbogacisz swoje dania o dobroczynne składniki. Twój organizm Ci za to podziękuje.

Ponadto przechowywanie ziaren i pestek jest niezwykle proste. Wystarczy je trzymać w suchym i ciemnym miejscu, aby przez wiele miesięcy cieszyć się ich właściwościami i mieć je w zasięgu ręki, gdy zapragniemy wzbogacić swój posiłek o bombę witaminową. Jeszcze nie jesteś do końca przekonany? Poznaj zatem wspaniałe właściwości pestek dyni. Pół szklanki tych pestek zaspokaja zapotrzebowanie organizmu na magnez w ponad 90%. Ponadto zmniejszają uczucie głodu i stabilizują poziom cukru we krwi. Zawierają żelazo, wapń i cynk, które wzmacniają kości. Jakby tego było mało, są także pomoce w obniżaniu złego cholesterolu na rzecz dobrego.

W naszej ofercie znajdziesz również niesiarkowane wiórki kokosowe. Pochodzą one ze zrównoważonych upraw kokosów, więc nie musisz się obawiać o aspekt ekologiczny. W starożytnym języku nazwa palmy kokosowej to palma wryksza, co tłumaczymy jako drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia. Czy potrzebujesz więcej? Nasze wiórki kokosowe są etycznie pozyskiwane, bogate w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a do tego są pyszne!

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie:

Niestety, w tej kategorii nie ma jeszcze żadnych produktów.