MENU
Jesteś tutaj: Produkty Oleje

Oleje

W dobrze zbilansowanej diecie, 20-30% energii powinno pochodzić z tłuszczy. Oleje roślinne zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, czyli są „dobrymi tłuszczami”. W ofercie sklepu, oprócz dobrze znanych olejów jak np. olej rzepakowy, lniany czy kokosowy znajdą też państwo trochę mniej standardowe, jak np. olej z pestek pomidora, malin, truskawek a nawet czarnej porzeczki! Każdy z nich ma inne wspaniałe właściwości i każdy jest warty spróbowania w wielu wariantach.

WŁAŚCIWOŚCI OLEJÓW

W naszym sklepie znajdą państwo oleje tłoczone z najstaranniej wyselekcjonowanych nasion tak, aby zachować jak najwięcej ich dobroczynnych właściwości.
Kwas omega 3, który znajduje się w oleju lnianym, wspomaga pracę serca i układu krążenia. Podnosi on poziom „dobrego cholesterolu”, jednocześnie zmniejszając poziom „złego cholesterolu”. Jest także niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Jeśli zatem masz problemy z sercem, nauką czy obniżonym nastrojem, sięgnij po olej lniany, rzepakowy lub z orzechów włoskich.

Kwas omega 6 - powinien występować w równowadze z kwasem omega 3. Idealne proporcje występują w oleju rzepakowym. Kwas omega 6 jest budulcem komórek, bierze udział w produkcji wielu hormonów, usprawnia pracę centralnego ośrodka nerwowego, nerek, serca i układu trawiennego. Oleje bogate w kwasy omega 6 to np. olej z pestek dyni, olej z pestek winogron, olej z wiesiołka i olej sezamowy.

Witaminy A i E są znane z pozytywnego wpływu na włosy, skórę i paznokcie. Wpływają też dobrze na oczy i serce. Obie substancje są silnymi przeciwutleniaczami, co oznacza że znacznie spowalniają procesy starzenia. Nasze produkty bogate w te substancje to np. Olej rydzowy, olej z pestek dyni, olej lniany, olej z pestek pomidora.

ZASTOSOWANIE W KOSMETYCE

Oleje oprócz do celów spożywczych mogą być też wykorzystywane w kosmetyce. Dodanie wieczorem kilku kropel oleju np. z pestek malin do porcji ulubionego kremu, lepiej zatrzyma nawilżenie w skórze, uelastyczni ją i wygładzi. Oleje możemy także wykorzystać w pielęgnacji włosów. Wystarczy przynajmniej godzinę przed myciem, nałożyć olej od połowy długości, zawinąć w czepek, następnie zmyć wybranym szamponem i nałożyć ulubioną odżywkę. Zabieg ten zapewni włosom miękkość, elastyczność i połysk jak po wizycie u fryzjera. Po wysuszeniu możemy także wgnieść kilka kropel oleju np. z czarnuszki w końcówki w celu ich ochrony. Olejem możemy także wykonać wstępny demakijaż twarzy, rozpuści on wodoodporne kosmetyki bez konieczności tarcia.

Kategorie:
Sortuj:
Na stronie: